Regulamin

Regulamin sklepu Bajm-Maszyny.pl

Gwarancja zwrotu pieniędzy
W naszym sklepie niczym Państwo nie ryzykują. Jeśli wybiorą Państwo nieodpowiedni produkt, można go zwrócić bez podania przyczyny do 10 dni od daty otrzymania przesyłki. Produkt musi być nienaruszony, nieużywany, w oryginalnym opakowaniu. Pieniądze zwrócimy przelewem bankowym w ciągu 5 dni roboczych.
Zamówienie
Po dokonaniu zamówienia, na Państwa e-mail zostanie przysłane automatyczne potwierdzenie jego przyjęcia. Zamówienia realizowane są codziennie. Warto o tym pamiętać składając zamówienie z formą płatności "przelew bankowy", gdzie realizacja zamówienia zostaje uruchomiona w momencie zaksięgowania pieniędzy na naszym koncie. Podczas przygotowywania i pakowania przesyłki każdemu z naszych klientów wysyłamy email potwierdzający zrealizowanie zamówienia oraz zawierający numer przesyłki. Klienci, którzy w kontakcie telefonicznym wpiszą numer swojego telefonu komórkowego, tuż po spakowaniu przesyłki otrzymają sms potwierdzający przygotowanie paczki do wysłania.
Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki. Niezbędne jest podanie danych do faktury. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia faktury.Klient może wycofać złożone zamówienie w całości do momentu jego wysłania. Wprowadzanie powyższych zmian możliwe jest poprzez kontakt z naszą firmą.
Czas dostarczania przesyłki
 Każdy produkt ma określony czas dostarczenia - zwykle jest to 5 dni.W przypadku niedostępności towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia, zwrot zapłaty).
Koszty dostawy
Opłata za dostawę produktów w naszym sklepie uzależniona jest od wagi przesyłki: do 10 kg. to koszt 24 zł., od 10kg.-20kg. koszt równa się 27 zł. Maszyny przemysłowe na terenie Poznania dowozimy gratis!
Dostawa
Przesyłki dostarczamy kurierem firmy DPD.
W razie jakichkolwiek problemów z odebraniem przesyłki prosimy o kontakt – pomożemy w zlokalizowaniu przesyłki.


Sposoby płatności

Za pobraniem - najpopularniejszy sposób płatności, pieniądze zapłacą Państwo przy odbiorze przesyłki. W przypadku przesyłek dostarczanych przez kuriera DPD- płacą Państwo kurierowi.

Przelew bankowy - po złożeniu zamówienia i otrzymaniu automatycznego potwierdzenia jego dokonania, należy poczekać na kolejnego e-maila, w którym wyślemy Państwu numer konta bankowego oraz tytuł płatności. Wiadomości te wysyłamy w dni robocze w godzinach 9-17 (fakt ten jest istotny przy składaniu zamówienia w sobotę lub w niedzielę - wiadomość dotyczącą przelewu otrzymają Państwo dopiero w poniedziałek). Po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie realizujemy zamówienie, o czym poinformujemy również e-mailem.

Płatności kartą - aby zapłacić za zamówione produkty kartą należy w 2 kroku w koszyku, jako sposób płatności za zamówienie, wybrać "Karta Płatnicza", kliknąć "Zgoda - potwierdzam" po czym na liście możliwych opcji płatności (panel wyboru serwisu Płatności.pl ) należy zaznaczyć opcję "Karta płatnicza" i kliknąć "Zapłać". Następnie należy postępować zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na stronie. Płatności kartami są realizowane w naszym sklepie za pośrednictwem serwisu Płatności.pl.


Reklamacje

Pomimo bardzo małej ilości reklamacji, dobrze jest wiedzieć, że w naszym internetowym sklepie mają Państwo taką samą gwarancję, jak w sklepie tradycyjnym. W naszym interesie jest jak najszybsze rozpatrzenie reklamacji, więc nie muszą się Państwo obawiać, że proces reklamacyjny będzie trwał dłużej niż to konieczne. Okres gwarancji rozpoczyna się od momentu odebrania przez Państwa produktu. Tak jak w zwykłym sklepie, udzielamy gwarancji na produkty na okres 24 miesięcy. Odpowiadamy za wszelkie wady produktu, które objawią się tuż po otrzymaniu przez Państwa produktu oraz przez cały okres trwania gwarancji. Reklamacja polega na wysłaniu do nas produktu koniecznie wraz z jego opakowaniem, kopii faktury oraz opisu zawierającego przyczyny reklamacji wraz z informacjami kontaktowymi. Poniżej zamieszczamy adres korespondencyjny:

Mechanika Maszyn Jarosław Liberski
Os. Piastowskie 56
61-056 Poznań

Ceny, Promocje

Wszystkie ceny zawierają podatek VAT (23%). Do przesyłki dołączamy fakturę. Wszystkie ceny promocyjnych produktów obowiązują do odwołania, lub do wyczerpania zapasów. Po dokonaniu zamówienia obowiązującą ceną produktu jest cena, za którą produkt został zamówiony, bez względu na późniejsze zmiany.
Promocje oraz oferty specjalne ważne są przez tydzień lub do wyczerpania zapasów, chyba że zostanie to sprecyzowane innaczej w przypadku konkretnej promocji.
Ochrona danych osobowych

Firma Mechanika Maszyn Jarosław Liberski, właściciel sklepu www.bajm-maszyny.pl, zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych". Zgodnie z tą ustawą klienci sklepu www.bajm-maszyny.pl  mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o ich usunięcia z bazy danych. Sklep www.bajm-maszyny.pl nigdy nie udostępniał, nie udostępnia i nigdy nie będzie udostępniać żadnych danych osobowych swoich klientów do celów innych niż związanych z realizacją zamówienia. Dotyczy to zarówno danych adresowych, jak i adresów email.
Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 roku o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. nr 180, poz. 1495) klient, kupując sprzęt elektryczny lub elektroniczny, ma prawo zwrócić stary (zużyty) sprzęt tego samego rodzaju do sklepu, w którym kupił nowy produkt. Klienci Mechanika Maszyn Jarosław Liberski chcący skorzystać z tej możliwości, proszeni są o odsyłanie zużytego sprzętu pod nasz adres. Koszt przesyłki zużytego sprzętu ponosi klient.

Regulamin obowiązuje od dnia 1 stycznia 2011 roku.